fbpx

Macie już garaż, ale jeszcze zastanawiacie się nad wyborem bramy garażowej? Lepiej zawczasu przemyślcie tę kwestię, gdyż jak się sami przekonacie, brama musi być dopasowana do naszego podjazdu i rozmiaru garażu. Zapraszamy do tekstu!

Jakie są rodzaje bram garażowych?

  • Bramy uchylne (zwane też płytowymi).
  • Bramy segmentowe (sekcyjne).
  • Bramy rolowane (nazywane żaluzjowymi).
  • Bramy rozwieralne.

Pierwsze są najpopularniejsze. Jednak do nich potrzebne jest miejsce przed garażem, czyli większy i dłuższy podjazd. Zwyczajnie dół wystaje na zewnątrz garażu.

Drugi rodzaj bramy jest mniej popularny, jednak polecany do ogrzewanych garaży, gdyż zwyczajnie lepiej trzyma ciepła niż brama uchylna. Tutaj też są dwa rodzaje:

  • Segmentowa górna
  • Segmentowa boczna

Zamykanie bramy polega na tym, że segmenty z których się ona składa chowa się albo pod sufitem, albo zaraz obok ściany. Nie zajmuje ona dużo miejsca i można ją stosować w garażach bez podjazdu.

Bramy rolowane działają podobnie do okiennej rolety. Składają się poziomych profili, które chowają się w górnym panelu. Są one najmasywniejsze ze wszystkich dostępnych rodzai bram, ale jednocześnie zajmują one najmniej miejsca. Inaczej niż segmentowe nie przeszkadzają ani pod sufitem, ani obok drzwi. Są one także niezwykle łatwe w obsłudze i zazwyczaj sprzedawane już od razu z silnikiem elektrycznym, który składa drzwi.

Ostatnim rodzajem są bramy rozwieralne. Kiedyś najpopularniejsze, obecnie jednak większość sprzedawców i producentów ma ich najmniej w swojej ofercie. Tutaj potrzeba także najwięcej miejsca na podjeździe, gdy drzwi dzielą się na pół i każde skrzydło drzwi musi zostać otwarte na zewnątrz. Jeśli jesteśmy fanami takiego wyboru, to najlepiej zwrócić się do rzemieślnika, który wykona dla nas taką bramę.